مطالب پر بازدید
مدل کیف زنانه مجلسی جذاب؛ متنوع ترین مدل های کیف را اینجا ببینید

مدل کیف زنانه مجلسی جذاب؛ متنوع ترین مدل های کیف را اینجا ببینید

مدل کیف زنانه مجلسی جذاب بچه‌ها، سلام! امروز می‌خوام باهاتون درباره موضوعی صحبت کنم که خیلی‌هامون همیشه دنبالشی هستیم؛ بله، درست حدس زدید، …

مدل شلوار لینن زنانه؛ شلوار های لینن جدید مناسب فصل تابستان

مدل شلوار لینن زنانه؛ شلوار های لینن جدید مناسب فصل تابستان

مدل شلوار لینن زنانه وقتی صحبت از راحتی و شیکی در لباس‌های روزمره می‌شه، مدل شلوار لینن زنانه یکی از بهترین انتخاب‌هاست. این …

مدل لباس مجلسی حریر؛ با این لباسا تو جمع خیره کننده میشی

مدل لباس مجلسی حریر؛ با این لباسا تو جمع خیره کننده میشی

مدل لباس مجلسی حریر وقتی که حرف از لباس‌های شیک و زیبا برای مجالس می‌شه، مدل لباس مجلسی حریر یکی از بهترین انتخاب‌هاست. …

تفاوت پروتز و لیفت سینه

تصور اشتباه بسیاری از جراحان این است که می‌توانند به جای انجام عمل لیفتینگ سینه و کاشت پروتز به طور همزمان، از پروتزهای بزرگ‌تر برای اصلاح افتادگی استفاده کنند. این روش معمولاً نتایج مطلوبی ندارد و بسیاری از بیماران از نتیجه ناراضی می‌شوند. اصولاً، افزایش حجم سینه توسط پروتز ممکن است تا حد خیلی کمی منجر به لیفتینگ شود، اما در اصلاح افتادگی‌ها موثر نیست. بلکه، وزن اضافی پروتز ممکن است باعث افزایش افتادگی سینه شود. با ما همراه شوید تا به بررسی تفاوت پروتز و لیفت سینه بپردازیم.

عوارض لیفت و پروتز سینه | دوران نقاهت بعد از لیفتینگ و پروتز

تفاوت پروتز و لیفت سینه ها در چیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با کاشت پروتز می‌توانند مشکل افتادگی سینه را نیز حل کنند، اما واقعیت این است که هر کدام از این دو روش، کار خود را انجام می‌دهند و هیچ‌کدام جایگزین دیگری نیست. پروتز سینه در افزایش حجم سینه‌ها و بهبود شکل آن‌ها موثر است، اما برای مرتفع کردن مشکل افتادگی سینه، روش لیفتینگ سینه باید انجام شود.

آشنایی با جراحی پروتز سینه

🟣عمل پروتز سینه یکی از متداول‌ترین جراحی‌های زیبایی است که با هدف افزایش حجم و دست‌یابی به تقارن بیشتر بین دو سینه انجام می‌شود. انواع مختلفی از پروتزها مانند سیلیکون و پروتزهای پر شده با ژل، بر اساس نیاز بیمار و توصیه جراح انتخاب می‌شوند.

دسته‌بندی پروتزهای سینه

🟣پروتزهای سینه در دو دسته‌ی اصلی قرار می‌گیرند،  پروتزهای قطره‌ای و پروتزهای گرد. پروتزهای قطره‌ای شکل طبیعی‌تری دارند و معمولاً برای زنانی که به دنبال نتیجه طبیعی‌تر هستند، توصیه می‌شوند. از طرف دیگر، پروتزهای گرد، ظاهری غیر طبیعی‌تر دارند و معمولاً برای افزایش حجم به طور یکسان در هر دو سینه استفاده می‌شوند.

روش‌های مختلف اجرای جراحی پروتز سینه

🟣جراحی پروتز سینه با تکنیک‌های متنوعی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی کلی انجام شود، اما بیهوشی کلی به دلیل کنترل بهتر درد، مرسوم‌تر است. برش‌های لازم برای قرار دادن پروتز می‌توانند در نواحی مختلفی از بدن انجام شوند، از جمله زیر بغل، اطراف حلقه پستانی یا در زیر سینه. انتخاب محل برش و نوع پروتز براساس شرایط آناتومی بیمار، نیازهای وی و توصیه‌های جراح تعیین می‌شود. پس از قرار دادن پروتز، برش‌ها با دقت بسته می‌شوند تا عمل به خوبی به اتمام برسد.

مزایای عمل جراحی پروتز سینه

🟣مزایای جراحی پروتز سینه بسیار زیاد است، اما برخی از آنها که اهمیت بالایی دارند عبارتند از: تناسب اندام و زیبایی بدن، افزایش اعتماد به نفس، تقارن در سینه‌ها، تعادل بیشتر در اندام‌ها، از بین بردن افتادگی و اصلاح فرم بدن بدون نیاز به ورزش‌های سنگین. این عمل می‌تواند تاثیر مثبتی بر روحیه و خلق و خوی فرد داشته باشد و او را از نظر روانی نیز قوی‌تر کند.

عوارض احتمالی جراحی پروتز سینه

🟣همچنین نباید فراموش کرد که هر عمل جراحی احتمال بروز عوارض را دارد. در صورت عدم رعایت مراقبت‌های پزشکی بعد از عمل، احتمال دارد عوارضی همچون خونریزی، تورم و کبودی، احتمال بروز عفونت، چین خوردگی و چروک شدن سینه‌ها و حتی نشت سیلیکون اتفاق بیافتد.

هزینه‌ی عمل جراحی پروتز سینه

🟣هزینه‌ی انجام عمل جراحی پروتز سینه بستگی به عوامل متعددی دارد. نوع و جنس پروتز، مهارت و تخصص جراح و مرکز درمانی که عمل در آن انجام می‌شود از جمله مواردی است که بر هزینه کلی عمل تاثیر می‌گذارد. اما به طور تقریبی می‌توان گفت که هزینه‌ی این عمل در ایران بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان است.

رعایت‌ها و مراقبت‌های بعد از عمل پروتز سینه

🟣پس از انجام عمل جراحی پروتز سینه، مراقبت‌های بعد از عمل بسیار مهم است. مصرف دقیق داروها، استحمام بعد از گذشت دو روز، گردش و قدم زدن در طول روز برای جلوگیری از لخته شدن خون، خودداری از ورزش‌های سنگین تا دو هفته بعد از عمل، دریافت مشاوره از پزشک در مورد نحوه خوابیدن و استراحت، استفاده از سوتین های طبی تا سه ماه بعد از عمل و مراجعه فوری به پزشک در صورت بروز علائم غیرعادی از جمله مراقبت‌هایی است که باید رعایت شود.

شرایط مناسب برای انجام عمل پروتز سینه

🟣کاندیدای مناسب برای انجام عمل پروتز سینه کسی است که سایز سینه‌هایش کوچک است، یا از تقارن برخوردار نیست. همچنین افرادی که به دلیل شیردهی یا بارداری فرم سینه‌هایشان تغییر کرده یا افتادگی دیده‌اند. افرادی که سینه‌هایشان با بقیه اندام‌های بدنشان تناسب ندارد، نیز می‌توانند از این عمل بهره‌مند شوند.

معرفی لیفت سینه

🟠لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک عمل جراحی است که به منظور رفع مشکل افتادگی در ناحیهٔ سینه و تقویت عضلات و بازگرداندن سینه به حالت طبیعی و ایده‌آل انجام می‌شود. بسیاری از عوامل، از جمله سن، تغییرات هورمونی، بارداری، شیردهی و غیره می‌توانند باعث ضعف و افتادگی عضلات سینه شوند. لیفت سینه با ایجاد تغییرات در ساختار عضلات و ماهیچه‌ها، به آن‌ها کمک می‌کند تا به حالت اصلی و طبیعی خود برگردند.

فرآیند انجام جراحی لیفت سینه

🟠در طی انجام این جراحی، پزشک متخصص بعد از بیهوش کردن بیمار، تعدادی برش در اطراف ناحیهٔ سینه ایجاد می‌کند. با ایجاد این برش‌ها، عضلات سینه به سمت بالا هدایت می‌شوند. این کار باید با دقت و ظرافت زیاد و تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود تا سینه‌ها از دست ندادن فرم طبیعی خود جلوگیری شود و بتوانند حالت اصلی خود را حفظ کنند.

مزایای جراحی لیفت سینه

🟠یکی از مهمترین مزایای این جراحی، رفع افتادگی و بازگرداندن سینه به حالت اصلی و طبیعی آن است. اما علاوه بر این، این جراحی می‌تواند باعث بهبود حجم سینه، افزایش سفتی، تغییر مکان نوک سینه، کاهش قطر هاله‌ی قهوه‌ای اطراف نوک سینه و جوان‌سازی عمومی ناحیه سینه شود.

عوارض احتمالی جراحی لیفت سینه

🟠همچون بسیاری از عمل‌های جراحی، لیفت سینه نیز ممکن است عوارضی داشته باشد. این عوارض می‌توانند شامل ایجاد عفونت، بافت اسکار یا تلف نمودن حس در محل برش، ایجاد هماتوم یا خونریزی و عدم تقارن بین دو سینه باشد.

هزینه عمل لیفت سینه

🟠همانطور که می‌دانیم، هزینه‌های جراحی زیبایی سالانه رو به افزایش است. ولی می‌توان با بررسی عوامل مختلفی مانند تجربه جراح، مراکز جراحی، تجهیزات مورد استفاده و غیره، برآوردی نسبتا دقیق از هزینه نهایی این عمل داشت.

مراقبت‌ها پس از عمل لیفت سینه

🟠پس از جراحی لیفت سینه، رعایت مراقبت‌های خاصی از قبیل استفاده از سینه‌بند ورزشی مناسب، عدم استفاده از دخانیات، داشتن رژیم غذایی مناسب و استفاده از ماساژ توصیه می‌شود تا از بروز عوارض جلوگیری شود.

کاندیدای مناسب جراحی لیفت سینه

🟠جراحی لیفت سینه به ویژه برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی سینه شده‌اند. این نوع افتادگی عمدتاً در بانوان مسن، مادران شیرده، یا زنان باردار بروز می‌کند. از این رو، این افراد بیش از دیگران نیاز به این نوع عمل جراحی دارند.

تفاوت پروتز و لیفت سینه چیست؟

تفاوت اصلی بین جراحی پروتز سینه و لیفت سینه در هدف انجام آن‌ها است. جراحی پروتز سینه برای افزایش حجم و تغییر سایز سینه انجام می‌شود، در حالی که عمل لیفت سینه به منظور رفع افتادگی و بهبود ساختار عضلات سینه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که ترکیب این دو نوع جراحی نیز امکان‌پذیر است.

همچنین لازم به توضیح است که انتخاب انجام جراحی لیفت سینه بر اساس نظر پزشک متخصص و با توجه به شرایط بدنی و نیازهای فردی هر بیمار می‌شود. پیش از انجام هر گونه عمل جراحی، مشاوره با پزشک متخصص ضروری است.

همچنین بخوانید:  مدل شینیون باز دخترانه مجلسی + مدل های نیمه باز و فر
آخرین بروز رسانی در : شنبه 4 شهریور 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مجله روز اول و لینک مستقیم بلا مانع است. تمامی تصاویر از سطح اینترنت جمع‌آوری شده‌اند. برای حذف تصاویر با ایدی تلگرام @siz_dah ارتباط برقرار کنید.